Fotografia ślubna, wesele, Gniezno, Września, Poznań

Fotografia produktowa

Fotografia produktowa (Packshot) w ostatnich latach zyskała mocno na znaczeniu. Sklepy internetowe, aukcje, gazetki reklamowe itp. wymagają stosownych zdjęć, najczęściej z wyciętym tłem. „Szparowanie”, czyli usuwanie zbędnego tła może nie jest skomplikowaną czynnością, ale wymaga czasu i precyzji. Przy większej liczbie produktów fotografujący traci kolejne godziny nad obróbką, ale jest na to dobre rozwiązanie – zrobić dobrze zdjęcie przedmiotu minimalizując pracę w programach graficznych. Nie ma jednej techniki na wszystkie przedmioty. Inaczej należy postępować przy produktach srebrnych, błyszczących, szklanych, inaczej jeśli klient woli tło czarne, czy o innym określonym kolorze.

Statyczny obraz powinien rzetelnie odwzorowywać fotografowany przedmiot. Do tego typu prezentacji używa się białego tła, stołu lub namiotu bezcieniowego, gdyż ułatwiają one późniejszą obróbkę i korzystanie z materiałów graficznych. Przed przystąpieniem do zdjęć, produkt jest odpowiednio przygotowywany i precyzyjnie oświetlany w studiu. Dopełnieniem tych działań na drodze do powstania profesjonalnego packshotu jest postprodukcja i ewentualna optymalizacja związana z kanałem jego wykorzystania

Osobiście odbyłem zaawansowany kurs uzupełniający moją wiedzę w Image Foto Poznań, a parę próbek załączam do niniejszego artykułu.

       produktowa 1   produktowa gniezno   produktowa gniezno 1

   produktowa poznańproduktowa września  produktowa gniezno 1Kategorie